gogo

A+ R A-


Стефан Коцев и Силекс раскинаа, штипјанецот најавува „печалба“ во странство

Штипјанецот Стефан Коцев и прволигашот Силекс денес ја прекинаа соработката, откако бекот помина плодни 18 мееци во дресот на кратовци. Иако претходната сезона ја одигра на високо ниво, последниве 3-4 месеци Коцев беше во втор план и одлучи кариерата да ја продолжи во друг клуб.
„Добив исписница од Силекс и сега сум слободен фудбалер. Имам повеќе понуди од клубови во Косово, Албанија и Македонија. Кој клуб ќе ми понуди најдобри услови- таму ќе заминам“- вели Стефан Коцев.

alt

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

aberdzija 10 godini

my way

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска914
mod_vvisit_counterВчера6459
mod_vvisit_counterОваа недела7373
mod_vvisit_counterМинатата недела45193
mod_vvisit_counterОвој месец32916
mod_vvisit_counterМинатиот месец182540
mod_vvisit_counterВкупно13016448
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.