gogo

Oki kom baner 1

.banner-blue-bg

A+ R A-


Тимов: Скопје има искусен тим, но бодовите остануваат во Кратово

Утре (17 часот) фудбалерите на Силекс и Скопје и официјално ќе ја стартуваат новата фудбалска сезона. За кратовци ова ќе бде сезона во која ќе се обидат да изборат излез во Европа, додека Скопје го очекува грчевита битка за опстанок. Фаворит секако ќе биде составот на Силекс, кој имаше одлични претсезонски настапи и ниту еднаш не беше поразен на летните подготовки.
-Имавме добри подготовки во изминатиов период и подготвени влегуваме во новиот шампионат. На отварањето ни доаѓа Скопје, тим што има неколку искусни поединци во составот. Сепак, со максимално залагање, квалитетот ќе дојде до израз и бодовите, се надевам, ќе останат во Кратово - ни рече крилниот напаѓач Филип Тимов, кој на последните неколку меча игра во одлична форма и од кого се очекуваат погодоци во новото првенство.
Судија на мечот ќе биде Марјан Гоцевски од Струмица.

alt

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

DSCF2958

my way

Screenshot 3

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска3215
mod_vvisit_counterВчера4614
mod_vvisit_counterОваа недела7829
mod_vvisit_counterМинатата недела28450
mod_vvisit_counterОвој месец71423
mod_vvisit_counterМинатиот месец148977
mod_vvisit_counterВкупно9359840
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.