gogo

A+ R A-


Жестока конкуренција на голот на Силекс, се врати Дание Божиновски - Стотка

По кратката авантура во Азербејџан на голот на Сабаил, Даниел Божиновски се враќа во мак-фудбалот. Тој ќе биде промовиран во дресот на Силекс, односно ќе се врати во тимот каде што настапуваше долго време, пред да се пресели во Брегалница, а потоа и во Работнички. Божиновски ќе се врати во Кратово после шест години, откако во 2013 од Силекс замина во Брегалница. Во јули се пресели во Сабаил, бранеше и во Европа, но по кусо време искусниот голман одново му се враќа на мак-фудбалот.Божиновски повторно на голот на Силекс

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

my way

aberdzija 10 godini

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска5549
mod_vvisit_counterВчера6409
mod_vvisit_counterОваа недела23480
mod_vvisit_counterМинатата недела45071
mod_vvisit_counterОвој месец127645
mod_vvisit_counterМинатиот месец170051
mod_vvisit_counterВкупно13506130
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.