gogo

Oki kom baner 1

A+ R A-


Жикица Tасевски стана најучениот тренер во земјава, доктор по фудбал!

Довчерашниот тренер на Силекс, а моментално на ФК Работнички, Жикица Тасевски, стана доктор по фудбал. Тој на Факултетот за физичко образование, спорт и здравје, ја одбрани докторската дисертација на тема „Трансформационо морфо-функционални и моторички ефекти од специјално програмиран функционален тренинг кај фудбалери кои играат на различни позиции“.
фото - www.ekipa.mk

alt

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

green-green-green

my way

Screenshot 3

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска3098
mod_vvisit_counterВчера2950
mod_vvisit_counterОваа недела6048
mod_vvisit_counterМинатата недела21867
mod_vvisit_counterОвој месец58172
mod_vvisit_counterМинатиот месец99012
mod_vvisit_counterВкупно10858315
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.