gogo

Oki kom baner 1

.banner-blue-bg

A+ R A-


Легенда за Царски кладенец во Вак'в

Легендата е слушната од Трајан Лазаревски од село Вак'в, кратовско, а ни ја раскажа нараторот Стевче Доневски од Кратово.

alt

Фотографија на Аберџија / Aberdzija news portal.

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

DSCF2958

my way

Screenshot 3

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска1510
mod_vvisit_counterВчера4151
mod_vvisit_counterОваа недела17032
mod_vvisit_counterМинатата недела23780
mod_vvisit_counterОвој месец74956
mod_vvisit_counterМинатиот месец163232
mod_vvisit_counterВкупно9526605
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.