gogo

Oki kom baner 1

A+ R A-


Општина Кратово се претставува на Саемот за туризам

http://www.opstinakratovo.gov.mk/wp-content/uploads/2016/04/1f6f2ac63755b9da9619796fb956617abf79a9ded11c2c18393f4c7a37ef07aa.jpgСаемите се единствената можност за квалитетно претставување на туристичката понуда, запознавање на нови деловни партнери, истражување на пазарот и поставување на темел за идната маркетинг стратегија. Туризмот како стопанска гранка неминовно се вклопува во трендовите на општествениот и друштвен живот на 21 век.

Општина Кратово со свој изложбен дел ќе ја презентира и промовира својата историја, своите културни вредности, староградската архитектура, староградските носии, природната убавина на актуелните туристички дестинации и угостителски услуги, во придружба на Тамбурашкиот оркестар од Кратово.

Оваа година општината, заедно со Музеј на град Кратово и Хотел „Кратис“ Кратово ќе земат учество на овојгодинешниот саем за туризам кој започнува денеска четврток, а завршува во сабота на кој организаторот очекува посетеност од околу 30.000 луѓе.

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

green-green-green

my way

Screenshot 3

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска957
mod_vvisit_counterВчера1993
mod_vvisit_counterОваа недела18471
mod_vvisit_counterМинатата недела28117
mod_vvisit_counterОвој месец81057
mod_vvisit_counterМинатиот месец113854
mod_vvisit_counterВкупно10782188
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.