gogo

A+ R A-


Да се насмееме - Дел 1

Наставничката го прашува Трпе:
- Што знаеш за старите римјани?
- Знам дека сите се мртви.
______________________________________________________________________
Трпе фатил нова женска, седат на клупа во парк и муабетат.

-Маче ај биди искрена со мене и кажи колку пати си одела со други тука во парк, пешки.

-Не многу, сите имаа коли!
______________________________________________________________________
Некој човек умрел и отишол кај Свети Петар.Таму здогледал многу часовници и го прашал свети петар зошто има толку часовници.

Свети Петар му одговорил дека стрелките на секој часовник вртат толку брзо колку што се краде во некоја земја.

Тогаш човекот прашал каде е часовникот на Македонија а Свети Петар  му одговорил дека часовникот на Македонија е во неговиот стан и му служи како вентилатор.

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

aberdzija 10 godini

my way

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска5649
mod_vvisit_counterВчера6550
mod_vvisit_counterОваа недела31128
mod_vvisit_counterМинатата недела40435
mod_vvisit_counterОвој месец139224
mod_vvisit_counterМинатиот месец119244
mod_vvisit_counterВкупно12171787
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.