gogo

Oki kom baner 1

.banner-blue-bg

A+ R A-


Ѕвер од 250 килограми отстрелан во кратовското село Димонце

Богат улов на ловџиите Бобан од Димонце и Мики од Сув Ора. Дива свиња од најмалку 250 килограми заврши на нивната трпеза, откако денеска имаа прецизна ловџиска рака ловот, некаде меѓу кратовско Димонце и Бељаковце.
alt

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

DSCF2958

my way

Screenshot 3

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска3571
mod_vvisit_counterВчера6333
mod_vvisit_counterОваа недела9904
mod_vvisit_counterМинатата недела25551
mod_vvisit_counterОвој месец76490
mod_vvisit_counterМинатиот месец223282
mod_vvisit_counterВкупно9215930
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.