gogo

A+ R A-


Мал Божиќен концерт на 5 јануари во Кратово

Веќе шеста година по ред, во организација на Општина Кратово традиционално се одржува  Мал Божиќен Концерт „Химни на Рождество Христово“'

И оваа година овој духовно – културен настан ќе понуди богата програма составена од песнопенија посветени на големиот православен христијански празник во изведба на црковниот хор „Свети Ѓорѓи Кратовски“. На концертот исто така учество ќе земат и децата од Дневниот центар за лица со телесна или ментална попреченост и учениците од ООУ „Кочо Рацин“ – Кратово.

Концертот ќе има хуманитарен карактер, сите донирани средства ќе бидат наменети за лекување на малата Билјана Пешевска на која што нашата помош и поддршка сега и е најпотребна!

http://www.opstinakratovo.gov.mk/wp-content/uploads/2017/12/%D0%9F%D0%BE%D0%BA%D0%B0%D0%BD%D0%B0-%D0%91%D0%BE%D0%B6%D0%B8%D1%9C%D0%B5%D0%BD-%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D1%86%D0%B5%D1%80%D1%82-2018g.jpg

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

aberdzija 10 godini

my way

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска542
mod_vvisit_counterВчера6459
mod_vvisit_counterОваа недела7001
mod_vvisit_counterМинатата недела45193
mod_vvisit_counterОвој месец32544
mod_vvisit_counterМинатиот месец182540
mod_vvisit_counterВкупно13016076
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.