gogo

Oki kom baner 1

A+ R A-


Наставниците ќе добијат продолжен одмор до 11 јануари, МОН сака да заштеди на греење

altМинистерството за образование и наука им препорачува на директорите на основните и средните училишта да ги ослободат од работа наставниците и другите вработени во училиштата во периодот од 02.01.2019 до 11.01.2019 година, со цел да се намалат трошоците за загревање на училишните објекти.
- Им препорачуваме на директорите на основните и средните училишта во Македонија, согласно надлежностите утврдени во Законот за основното образование и Законот за средното образование да не организираат работни активности за наставниот кадар, стручните соработници и административниот кадар, освен за техничкиот кадар кој е неопходен за обезбедување на објектите и имотот на училиштето во периодот од 02.01.2019 до 11.01.2019 година кога се користи зимскиот одмор на учениците – стои во препораката на министерството.
Ова препорака е со цел да се намалат трошоците за загревање на училишните објекти во наведениот период.

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

green-green-green

my way

Screenshot 3

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска3125
mod_vvisit_counterВчера2950
mod_vvisit_counterОваа недела6075
mod_vvisit_counterМинатата недела21867
mod_vvisit_counterОвој месец58199
mod_vvisit_counterМинатиот месец99012
mod_vvisit_counterВкупно10858342
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.