gogo

A+ R A-


„Пакомак“ донираше 105 пластични канти за отпад во Општина Кратово

Општина Кратово доби сто пластични канти за отпад и пет специјалзиирани садови за стаклена амбалажа, донација од „Пакомак“ ДОО Скопје. Пластичните канти се со капацитет од 140 литри и се наменети за собирање отпад од пакување за домаќинствата. „Пакомак“ е непрофитна компанија која веќе една деценија работи на полето на управување со отпад од пакување во нашата држава и е првата компанија во РС Македонија што поседува дозвола за селекција и преработка на отпад од амбалажи.

alt

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

my way

aberdzija 10 godini

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска3325
mod_vvisit_counterВчера6365
mod_vvisit_counterОваа недела9690
mod_vvisit_counterМинатата недела42976
mod_vvisit_counterОвој месец37600
mod_vvisit_counterМинатиот месец164894
mod_vvisit_counterВкупно16265187
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.