gogo

A+ R A-


Почетоците на весникот/порталот „Аберџија“

altКако што славниот германски филозоф Ниче во мигови на егзалтација извикал ECCE HOMO (Еве човек), така во миговите кога ги пишував завршните зборови на ова писание што го читате сега, ми дојде да викнам ECCE PAPIRUS. ЕВЕ ВЕСНИК, драги мои, нешто без што не може да се замисли животот во една урбана средина. Токму од тие причини, со намера да ја задоволиме гладта за информации на граѓаните на Кратово, се решивме да го создадеме весникот АБЕРЏИЈА. Зад него стои прекрасна млада новинарска екипа, составена од ученици од гимназијата „Митко Пенџуклиски“, каде веќе подолг период функционира новинарскиот клуб. Како што е ред кога в раце се држи новороденче, да му посакаме долг живот и голема читаност, со новинарскиот поздрав СЕ ЧИТАМЕ.

 

 

новинарски тим на Аберџија:alt

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

aberdzija 10 godini

my way

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска5386
mod_vvisit_counterВчера6343
mod_vvisit_counterОваа недела39856
mod_vvisit_counterМинатата недела36870
mod_vvisit_counterОвој месец107517
mod_vvisit_counterМинатиот месец119244
mod_vvisit_counterВкупно12140080
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.