gogo

Oki kom baner 1

A+ R A-


Силекс не треба да се грижи, Јован Кастратовиќ е новиот Недељковиќ (ВИДЕО)

Раководството на Силекс не треба да се грижи што на лето ќе остане без услугите на фантастичнот Игор Недељковиќ. Денес фудбалската публика во Кратово го виде наследникот на Недељковиќ, новиот љубимец на навивачите, Јован Кастратовиќ - Кастро. Во лудата завршница на мечот со Брегалница, Кастро беше херојот кој во 93-тата минута на асистенција на Недељковиќ реализираше за 3-2 и голема победа на кратовци. Минатата недела тој настапи 4-5 минути во ремито со Шкендија, но овојпат влезе во игра во 46-тата минута на местото на Пановски и веднаш направи дар-мар на теренот.

alt

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

DSCF2958

my way

Screenshot 3

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска2465
mod_vvisit_counterВчера2540
mod_vvisit_counterОваа недела12557
mod_vvisit_counterМинатата недела20513
mod_vvisit_counterОвој месец35245
mod_vvisit_counterМинатиот месец106839
mod_vvisit_counterВкупно10514651
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.