gogo

A+ R A-


Стевица Ристиќ демантира: Риби ќе ловам, ама фудбал веќе не играм

altПо вчерашните статии кои излегоа на неколку електронски портали за враќањето на Стевица Ристиќ на зелените терени, со демант се јави српскиот фудбалер со македонско државјанство. Тој негира дека ќе има камбек во српскиот второлигаш Темнич, сметајќи дека некој пуштил дезинформации.
    -Нема вистина во написите дека се враќам на фудбалските терени. Јас сум веќе едн година на заслужен одмор, по импресивната фудбалска кариера која ја имав во претходните десетина години. Кога лани се вратив од Јужна Кореја, имав многу понуди, од кои најдобрата беше од Работнички, но тогаш пресеков и заклучив дека ми е доста од фудбал. Единаесет години играв во странство и сметам дека кариерата ја завршив со стил. Доколку сакав да се вратам на фудбалот, тоа сигурно немаше да биде во второлигаш, туку во респектабилен тим. Немам желба за фудбал, плус

alt

и физички не сум подготвен за такво нешто, но гледајќи го квалитетот на македонската лига, 20 гола би забил во една сезона од шега. Плус, децата ми пораснаа, а со тоа и моите обврски кон нив. Синот Стефан секој ден го носам на тренинзи во ФК Вардар, па ако се развива како што треба, нека ме наследи на зелените терени. Значи, да заклучам, фудбал не ми се игра, а ќе продолжам да ловам риби, затоа што тоа не ми здосадило, - помалку на шега ни рече голгетерот кој се прослави во дресот на Силекс, а немилосрдно ги тресеше мрежите и во Јужна Кореја, Јапонија, Русија и Узбекистан.  Оливер Арсовски

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

aberdzija 10 godini

my way

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска67
mod_vvisit_counterВчера6042
mod_vvisit_counterОваа недела31588
mod_vvisit_counterМинатата недела40435
mod_vvisit_counterОвој месец139684
mod_vvisit_counterМинатиот месец119244
mod_vvisit_counterВкупно12172247
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.