gogo

A+ R A-


Стотици маски продефилираа низ Кратово

Маскенбал во Кратово

пишува - Оливер Арсовски

Деца маскирани во принцези, принцови, кловнови, невести, пеперутки, нинџа желки и други јунаци од цртаните филмови и детските приказни, продефилираа денеска по улиците на Кратово, за дазавршат на плоштад и пред домот на културата. Маскенбалот се организираше по повод 1 Април, Денот на шегата.

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

aberdzija 10 godini

my way

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска5738
mod_vvisit_counterВчера6550
mod_vvisit_counterОваа недела31217
mod_vvisit_counterМинатата недела40435
mod_vvisit_counterОвој месец139313
mod_vvisit_counterМинатиот месец119244
mod_vvisit_counterВкупно12171876
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.