gogo

A+ R A-


МОБИЛИЗАЦИЈА! ДА МУ ПОМОГНЕМЕ НА ФУДБАЛЕРОТ ТОМЕ ЈАНЕВ ДА ЈА ПОБЕДИ БОЛЕСТА!

alt

Љубителите на фудбалот во Кратово се сеќаваат на струмичанецот Томе Јанев. Пред неколку години одигра одлични мечеви во дресот на Силекс и остави прекрасен впечаток и како играч и како човек. Во меѓувреме замина во родниот град, каде настапуваше за Хоризонт и Беласица. Деновиве, за жал, стигна лоша вест за здравствената состојба на Томе. 29-годишниот струмичанец заболел од ALS - (amnyotropxic lateral sclerosis), болест на моторниот неврон. Болеста е во почетна фаза, но доколку не му се помогне навреме, последиците од неа може да бидат катастрофални, преку целосна атрофија на мускулниот систем. Надеж за подобрување на неговата состојба има преку лекување и терапија во Москва, Русија. Терапија со матични клетки на секои четири месеци во рок од три години. Сумата за потребното лекување е огромна за неговото семејство, која за овие три години ќе изнесува околу 160.000 евра.

Томе Јанев заслужува да му помогнеме.

-Донации преку денарска сметка број:

Томе Јанев

210-5017071183-75

НЛБ Банка

- преку девизна сметка број:

Tome Janev

MKD7210501707118375

NLB Banka AD Skopje

Makedonija

SWIFT: TUTNMK22

- преку Телеком со повик од 100 денари:

070 143 454

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

aberdzija 10 godini

my way

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска724
mod_vvisit_counterВчера5713
mod_vvisit_counterОваа недела36216
mod_vvisit_counterМинатата недела54754
mod_vvisit_counterОвој месец44162
mod_vvisit_counterМинатиот месец224902
mod_vvisit_counterВкупно13252596
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.