gogo

Oki kom baner 1

A+ R A-


Што се случува со вашето тело ако не се капете барем два пати во седмицата

http://www.welikeviral.com/files/2015/01/Moving-in-with-a-girl-4.jpgНие сме научени дека е убаво да се капеме секој ден, сепак, постојат некои луѓе кои го прават тоа два пати дневно.
Има и други луѓе кои имаат антипатија кон капење и не го прават тоа често.

Па како не ја пропуштите вашата храна, осигурајте се да не го пропушти и капењето под туш, бидејќи тоа може да биде опасно за вашето здравје.
Ајде да видиме зошто:
1. Ако не се туширате често, може да се разболите, бидејќи микробите и бактериите се активираат по телото;
2. Бактериите и микробите предизвикуваат инфекции;
3. Нечистотија и потта почнуваат да се акумулира во организмот, што го прави полн со бактерии и непријатни мириси;
4. Бактериите и потта ја прават кожата да има лоша структура;
5. Лошата телесна миризба е многу непријатна.

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

green-green-green

my way

Screenshot 3

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска1089
mod_vvisit_counterВчера1993
mod_vvisit_counterОваа недела18603
mod_vvisit_counterМинатата недела28117
mod_vvisit_counterОвој месец81189
mod_vvisit_counterМинатиот месец113854
mod_vvisit_counterВкупно10782320
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.