gogo

Oki kom baner 1

A+ R A-


Сникерс бисквити - сладок рецепт на денот

1. Во еден сад се става путерот заедно со шеќерот и ванилата и се мати да се соедини.
2. На смесата се додава јајцето и се мати одново да се соедини.
3. Се додава брашното и пецивото и се замесува тестото.
4. Кикириките се мелат јадро и се додаваат во тестото и се замшеува да се соедини.
5. Од смесата за бисквити се прават топчиња и се ваклаат во претходно
мелените јадро кикиритки. 6. Така подготвени топчињата се ставаат во тавичка со хартија за печење
и се става во замрзнувач за 10 минути да стегнат. 7. Топчињата се притискаат за да добијат по плоска форма, се печат на
180 степени во загреана рерна. 8. Чоколадото се растопува и се става во најлонче или хартиен фишек и
се сечи врвот и се прави декорацијата. 9.Како со чоколадото, така се процедира и со солениот карамел

Сникерс бисквити

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

DSCF2958

my way

Screenshot 3

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска2692
mod_vvisit_counterВчера4377
mod_vvisit_counterОваа недела17161
mod_vvisit_counterМинатата недела20513
mod_vvisit_counterОвој месец39849
mod_vvisit_counterМинатиот месец106839
mod_vvisit_counterВкупно10519255
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.