gogo

A+ R A-


Градска

Грабеж на банкарско комбе на ЦКБ

Е-пошта Печати PDF
Грабеж на комбе со пари на Силекс банка, крадците во бегство

Групата која вчера се обиде да украде поголема сума на пари од комбе на Централна кооперативна банка (поранешна Силекс банка) се уште е во бегство. Се уште е непозната и сумата на пари што разбојниците вчера не...
Повеќе...

Хуманитарна акција во Кратово

Е-пошта Печати PDF
 Да ја покажеме сите својата хумана страна пишува: Славица Јаковска


Локалниот младински клуб “М И К “Кратово, спроведува хуманитарна акција за собирање на стара облека , собирање на облека која не ја употребувате и истата ќе биде наменета за ранливата категорија на...
Повеќе...

Житието на св.Ѓорѓи Кратовски

Е-пошта Печати PDF
Кратовци го чествуваа патронот св.Ѓорѓи Кратовски

пишува: Оливер Арсовски

На денешен ден Светата православна црква го празнува споменот на Свети Ѓорги Кратовски кој на овој ден 1515 година бил мачен, а потоа и спален, на 18 годишна возраст. По занает бил кујунџија и останал...
Повеќе...
Груевски означи старт на три проекти во Кратово

пишува: Оливер Арсовски

Премиерот Никола Груевски денес оствари работна посета на нашиот град и во присуство на голем број граѓани означи старт

на три проекти во Општината.

Пред повеќе од 300 граѓани одржа говор во кој ги...
Повеќе...
Премиерот Никола Груевски денес (21 фев.недела) ќе го посети Кратово

- Премиерот Никола Груевски, министерот за информатичко општество Иво Ивановски и заменик-министерот за информатичко општество Мирјана Секуловска  во посета на општините Кратово и Ранковце.

-...
Повеќе...
50 години СОУ „Митко Пенџуклиски“

пишува: Оливер Арсовски

Средното општинско училиште „Митко Пенџуклиски“ од Кратово во среда (17 февруари)  одбележа многу значаен јубилеј, 50 години од основањето на училиштето. Свечената церемонија се случување во холот на училиштето...
Повеќе...

Отепани три волка во Кратовско

Е-пошта Печати PDF
Успешна хајка во КратовскоОтепани три волка

Пишува: Оливер Арсовски

По којзнае кој пат кратовските ловџии докажаа дека имаат прецизна рака и дека им нема рамни во земјава. Последниот богат улов се случи денес (7 фев.2010), кога кратовските ловџии отепаа три волка. Хајката...
Повеќе...
altпишува: Оливер Арсовски

 

Стотина граѓани и видни политички личности присуствуваа на панихидата посветена на првиот македонски министер за правосудство и гемиџија Павел Шатев. Вчера, пред неговата биста во Кратово парастос одржаа свештеници од кратовската епархија...
Повеќе...

Волци го сардисаа Кратовско

Е-пошта Печати PDF
 

Глутници волци, најчесто по 5-6 во група, последниве две зими направија големи штети во Општината Кратово и околните села. Селаните раскажуваат дека прегладнетите волци го напаѓаат добитокот, посебно ситниот добиток и се случувало некои денови да задават и по 8-10...
Повеќе...

„Иднина-Змеј“ почна со работа

Е-пошта Печати PDF
Фабриката за брусеви „Иднина“ од Кратово повторно почна со работа. По реконструирањето на дел од погоните на „Иднина-Змеј“, на пазарот веќе се присутни новопроизведените вештачки камења за сечење и брусење. Нов сопственик на фабриката е поранешниот пратеник и...
Повеќе...

Страница 93 од 93

my way

aberdzija 10 godini

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска1106
mod_vvisit_counterВчера5237
mod_vvisit_counterОваа недела1106
mod_vvisit_counterМинатата недела50240
mod_vvisit_counterОвој месец103445
mod_vvisit_counterМинатиот месец180850
mod_vvisit_counterВкупно14217805
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.