gogo

Oki kom baner 1

A+ R A-


„Аквапарк ресторан“ од Пробиштип подели велигденски подароци на децата со посебни потреби од Кратово

Е-пошта Печати PDF


altВелигденските празници се денови во кои се слави љубовта кон Бога и кон луѓето. Велигден секој треба да го дочека во празнична атмосфера, со радост и исполнето срце. Воден од оваа идеја, сопственикот на „Аква парк ресторан“ од Пробиштип беше во посета на Дневниот центар за лица со ментална и телесна попреченост во Кратово, каде поделија Велигденски пакети кои силно ги израдуваа штитениците во центарот.
„Како општествено одговорна компанија, во рамки на нашите хуманитарни активности, го посетивме Центарот за лица со посебни потреби во Кратово. Нашата цел е да ги направиме среќни штитениците во центарот, во пресрет на велигденските празници. Во таа насока, следнта недела децата од Кратово ќе бидат гости во Аква-парк ресторанот во Пробиштип и ќе имаат заеднички ручек и дружење со децата од пробиштипскиот дневен центар“, истакна Бојан Здравковски, сопственик на Аква-парк ресторан.

alt

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

DSCF2958

my way

Screenshot 3

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска2687
mod_vvisit_counterВчера4377
mod_vvisit_counterОваа недела17156
mod_vvisit_counterМинатата недела20513
mod_vvisit_counterОвој месец39844
mod_vvisit_counterМинатиот месец106839
mod_vvisit_counterВкупно10519250
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.