gogo

A+ R A-


Бутикот „My Way“ во Радишани пример за компанија со општествена одговорност

Е-пошта Печати PDF

Во овие тешки времиња за бизнисот, предизвикани од коронакризата, потегот на бутикот „My Way“ лоциран во трговскиот центар во Радишани е светол пример кој треба да го следат сите компании. Сопствениците на бутикот Сашо и Сашка Георгиевски, како општествено одговорна компанија, одлучија оваа недела да подарат 10 кошули од својата богата колекција на производи, на социјално загрозени семејства. Ова е навистина хуман потег кој треба да го следат и многу поголемите и помоќни фирми, потег со кој ќе им се помогне на најранливите семејства полесно да ја пребродат кризата.

alt

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

my way

aberdzija 10 godini

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска2324
mod_vvisit_counterВчера5448
mod_vvisit_counterОваа недела12914
mod_vvisit_counterМинатата недела39901
mod_vvisit_counterОвој месец155154
mod_vvisit_counterМинатиот месец180850
mod_vvisit_counterВкупно14269514
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.