gogo

A+ R A-


Драган Георгиевски промовираше четири книги за кратовскиот фолклор

Е-пошта Печати PDF

Магистерот Драган Георгиевски вчера пред граѓаните на Кратово и гости од соседните општини промовираше четири авторски дела, плод на неговата долгогодишна плодна и креативна работа во кратовскиот Музеј. Промоцијата на неговите дела поврзани со фолклорот и традициите во Кратово и кратовско продолжува за две недели, кога Георгиевски ќе се претстави пред граѓаните на општина Кочани.
Авторот во блиска иднина најавува издавање на уште книги за Кратово и кратовско.

Фотографија на Anita Trajkovska Gjorgjioska.

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.