gogo

A+ R A-


Драган Георгиевски промовираше четири книги за кратовскиот фолклор

Е-пошта Печати PDF

Магистерот Драган Георгиевски вчера пред граѓаните на Кратово и гости од соседните општини промовираше четири авторски дела, плод на неговата долгогодишна плодна и креативна работа во кратовскиот Музеј. Промоцијата на неговите дела поврзани со фолклорот и традициите во Кратово и кратовско продолжува за две недели, кога Георгиевски ќе се претстави пред граѓаните на општина Кочани.
Авторот во блиска иднина најавува издавање на уште книги за Кратово и кратовско.

Фотографија на Anita Trajkovska Gjorgjioska.

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

aberdzija 10 godini

my way

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска2387
mod_vvisit_counterВчера8147
mod_vvisit_counterОваа недела26678
mod_vvisit_counterМинатата недела54754
mod_vvisit_counterОвој месец34624
mod_vvisit_counterМинатиот месец224902
mod_vvisit_counterВкупно13243058
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.