gogo

A+ R A-


Короната не е многу активна во Осоговието: Кратово 2, Пробиштип 17, Кр.Паланка 11 активни случаи

Е-пошта Печати PDF

Вкупната бројка на ковид-дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 7.244, бројката на оздравени пациенти е 3.324, на починати е 351, а во моментот бројот на активни случаи во земјата изнесува 3.569. Што се однесува на општините во Осоговскиот регион, бројките се релативно доби, особено во Кратово и Крива Паланка, а според бројот на жители, малку полоша е состојбата во Пробиштип.
• Крива Паланка – 17, активни 11
• Пробиштип – 28, активни 17
• Кратово – 5, активни 2alt

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

my way

aberdzija 10 godini

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска5433
mod_vvisit_counterВчера5872
mod_vvisit_counterОваа недела34150
mod_vvisit_counterМинатата недела50240
mod_vvisit_counterОвој месец136489
mod_vvisit_counterМинатиот месец180850
mod_vvisit_counterВкупно14250849
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.