gogo

A+ R A-


Кратово се „пржи“ на 38 степени

Е-пошта Печати PDF

Речиси цела измината недела, но и престојните денови, метеоролошката карта над Кратово покажува дека температурите на воздухот во градот ќе се искачат на енормно високи температури, околу 38 степени. Прогнозите велат дека температурите минимално ќе се намалат во втората половина од наредната недела, иако нема значително заладување на повидок. Кратовци одамна не паметат толку екстремно високи температури, поради кои во градот едвај може да се дише. Зоран Стојановски, лицето задолжено за мерење на температурата во меторолошката станица во Кратово, не информираше дека деновиве температурите во Кратово се движеа од 36 до 38 степени, а нема да биде изненадување деновиве да достигне и 40 степени.38 Celsius Gift – Gift that speaks by itself

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

my way

aberdzija 10 godini

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска1140
mod_vvisit_counterВчера6769
mod_vvisit_counterОваа недела18648
mod_vvisit_counterМинатата недела31822
mod_vvisit_counterОвој месец94886
mod_vvisit_counterМинатиот месец153921
mod_vvisit_counterВкупно15824013
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.