gogo

A+ R A-


Кратовски полицајци спасиле слепа баба и неподвижен дедо од пламените јазици во Живалево

Е-пошта Печати PDF

Млади полицајци од Кратово се херои на денот, откако денеска спасиле два човечки животи во огнената стихија која беснеала во кратовското село Живалево. Според очевидците на настанот, полицајците во последен момент успеале да извлечат стар брачен пар од куќа која ја зафатил оган. Се работело за слепа баба и дедо со скршена нога, кои оставени сами на себе, веројатно фатално ќе го завршеле животот да не била интервенцијата на полицајците.
Секоја чест за пожртвуваноста во работата на полицајците, за храброста и хуманоста со која спасија два човечки животи.

полицајци

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

my way

aberdzija 10 godini

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска1144
mod_vvisit_counterВчера6769
mod_vvisit_counterОваа недела18652
mod_vvisit_counterМинатата недела31822
mod_vvisit_counterОвој месец94890
mod_vvisit_counterМинатиот месец153921
mod_vvisit_counterВкупно15824017
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.