gogo

Oki kom baner 1

A+ R A-


Креативна работилница во недела, поканети се сите дечиња од Кратово и околината

Е-пошта Печати PDF

Диносауруси

ЗАБАВНИ КРЕАТИВНИ РАБОТИЛНИЦИ

   alt  Во недела, 15 aприл, во Кратово, започнуваме со првата од низата креативни работилници, овозможени и поддржани од граѓанската организација Буден Театар во рамки на проектот “Триаголници на соработка”. Настанот ке се одржи во просториите на Музејот на град Кратово од 12 до 13 часот. Работилницата е наменета за дечиња од 7 до 10 годишна возраст и е од забавно-едукативен карактер.

Дечињата ке имаат можност да изработуваат диносауруси од хартија, да учествуваат во правење вулкан, во симулација на вулканска ерупција и што е најважно да се забавуваат.

Работилниците се бесплатни за посетителите. Реализатори на првите три работилници се Сања, Тамара и Хрисанта.

Пријавување за учество на тел: 071-348-897, лице за контакт Сања Кузманова, или на mail: Оваа е-пошта е заштитена од spambots, треба да вклучите JavaScript за да ја видите

Ке ве молиме пријавувањето да се изврши најдоцна до сабота 14 април за да го знаеме точниот број на посетители. Проектот е подржан и финансиран од Швајцарска Амбасада Скопје

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

DSCF2958

my way

Screenshot 3

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска79
mod_vvisit_counterВчера3522
mod_vvisit_counterОваа недела5757
mod_vvisit_counterМинатата недела22262
mod_vvisit_counterОвој месец57432
mod_vvisit_counterМинатиот месец216601
mod_vvisit_counterВкупно9969880
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.