gogo

Oki kom baner 1

A+ R A-


„Помогни и згрижи“ - трибина на 10 јануари во Кратово

Е-пошта Печати PDF

И З В Е С Т У В А Њ Е

ЈУ Центар за социјална работа Кратово, со цел зголемување на бројот на згрижувачки семејства, со подршка на локалната самоуправа при општина Кратово и Агенцијата за вработување ПЕ Кратово организира ТРИБИНА – Згрижувачки семејства „Помогни и згрижи“ (на ден 10.01.2019) четврток во 13.30 часот во општинска сала за состаноци.

Се покануваат сите заинтересирани граѓани на општина Кратово да земат активно учество во истата.

На трибината ќе биде претставена формата на згрижувачко семејство, постапката и процедурата како се станува згрижувач, како и кои се бенефициите на згрижувачките семејства.  ЈУ Центар за социјална работа -Кратово.

child holding teddy bear

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

green-green-green

my way

Screenshot 3

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска3093
mod_vvisit_counterВчера2950
mod_vvisit_counterОваа недела6043
mod_vvisit_counterМинатата недела21867
mod_vvisit_counterОвој месец58167
mod_vvisit_counterМинатиот месец99012
mod_vvisit_counterВкупно10858310
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.