gogo

Oki kom baner 1

A+ R A-


РУДАРСКА СОЛИДАРНОСТ: Колегите собраа 22.000 денари за опожарениот дом на својот колега

Е-пошта Печати PDF

Во знак на солидарност со својот колега Борко Крстевски, „кратовската смена“ во рудникот Добрево собра донација во висина од 22.000 денари и лично му ја предаде на рударот чија куќа неодамна изгоре во кратовската населба Зорле. Рударите одвоија по 500 денари од своите месечни примања како финансика поддршка за својот колега, кој наскоро ќе започне со санација на опожарениот дом.alt

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

green-green-green

my way

Screenshot 3

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска852
mod_vvisit_counterВчера1993
mod_vvisit_counterОваа недела18366
mod_vvisit_counterМинатата недела28117
mod_vvisit_counterОвој месец80952
mod_vvisit_counterМинатиот месец113854
mod_vvisit_counterВкупно10782083
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.