gogo

A+ R A-


СОУ „Митко Пенџуклиски“ во ново руво

Е-пошта Печати PDF

Изминатиов период во средното училиште „Митко Пенџуклиски“ интензивно се одвиваа градежни активности, со цел подобри услови за учениците и вработените во училиштето. Воучилишниот двор се поставија бекатон плочи во црвено-жолта комбинација, а под нив се поставија пластични цевки за одвод на атмосферските води. Старата дотраена ограда се замени со нова, а се изгради и летна тераса за вработените, каде ќе може да го минуваат слободното време во паузите меѓу часовите.
Следна цел на менаџментот на училиштето ќе биде реновирање на спортската сала и замена на стариот дотраен под.
alt

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

aberdzija 10 godini

my way

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска3562
mod_vvisit_counterВчера5847
mod_vvisit_counterОваа недела28282
mod_vvisit_counterМинатата недела50529
mod_vvisit_counterОвој месец200226
mod_vvisit_counterМинатиот месец207208
mod_vvisit_counterВкупно12779534
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.