gogo

A+ R A-


Пробштип

altОпштина Пробиштип по трет пат  организира фото натпреват за избор на најдобра фотографија.

Конкурсот “Пробиштип фото 2012“ за избор на најубава фотографија треба да биде со мотив од општина Пробиштип.

Фотографиите можат да се доставуваат најдоцна до 20.11.2012 година на...
Повеќе...
altГрадоначалникот на општина Пробиштип, Тони Тоневски, во придружба на Директорот на Јавното комунално претпријатие, денес ќе го посети реномираниот саем за води кој се одржува во Белград.

Еднодневната посета ќе биде искористена за одржување на работен состанок со...
Повеќе...
altПо завршениот аква парк во Пробиштип, и двата најавени во Скопје (еден во рамките на СЦ „Борис Трајковски“ и друг покрај кејот на Вардар во населбата Јане Сандански), најновото ветување за реализација на ваков проект пристигнува од локалната самоуправа на Штип...
Повеќе...
aquila500_heliaca_6784-e133Македонското еколошко друштво (МЕД) во соработка со МЕПСО вторпат годинава ќе постави дополнителни 10 платформи за гнездење на царскиот орел (Aquila heliaca) овојпат во околината на Штип и Пробиштип. Платформите ќе се поставуваат на високонапонски далеководи (400 kV), на потегот...
Повеќе...
altСакам уште еден мандат, оти Пробиштип е во силна развојна фазаДали Пробиштип продолжува да живее само од оловото и од цинкот? Што значат за идниот развој двете нови индустриски зони и фактот дека во нив дваесетина бизнисмени веќе градат производствени капацитети...
Повеќе...

Страница 32 од 32

my way

aberdzija 10 godini

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска7992
mod_vvisit_counterВчера5373
mod_vvisit_counterОваа недела13365
mod_vvisit_counterМинатата недела46956
mod_vvisit_counterОвој месец154243
mod_vvisit_counterМинатиот месец149940
mod_vvisit_counterВкупно16033310
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.