gogo

A+ R A-


Забава

alt

http://www.youtube.com/watch?v=owlWw0ym874

altРаководството на Силекс не треба да се грижи што на лето ќе остане без услугите на фантастичнот Игор Недељковиќ. Денес фудбалската публика во Кратово го виде наследникот на Недељковиќ, новиот љубимец на навивачите, Јован Кастратовиќ - Кастро. Во лудата завршница на мечот...
Повеќе...
https://c2.staticflickr.com/4/3248/2956522090_863a45dacb_z.jpg?zz=1Минатата година туристите во римската Фонтана ди Треви фрлиле пари во вредност од 1,5 милиони долари. По едногодишната обнова, римската знаменитост, барокното ремек-дело на Никола Салви од 18-ти век, повторно е отворена во 2015 година.

Според легендата, секој кој ќе фрли...
Повеќе...
altГолманот на Силекс, Милан Митровиќ, има причини за двојна радост. Откако викендов се врати на голот на Силекс по речиси една година, денес му се случи уште еден среќен момент во животот. Неговата сопруга Александра денес донесе на свет второ дете, и тоа повторно син...
Повеќе...

Страница 11 од 64

© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.