gogo

A+ R A-


Забава

Фотографија на ФК Силекс / FC Sileks.Нема подобар начин за простување на „клупска икона“ од домашната публика од погодок, па уште и победнички. Токму на овој начин голгетерот Игор Недељковиќ се прости од верната публика во Кратово, која со овации го проследи неговиот тринаесетти гол оваа сезона. Недељковиќ...
Повеќе...
altТимот на готвачи на Македонската Асоцијација на Готвачи и Шефови – ГастроМак Македонија, составен од шеф Бобан Билбиловски, Лирим Даути и

Цветанче Тодоровски, се натпреваруваа на Првиот интернационален гастрономски натпревар во Измир, Турција, кој се одржа од 06 до 08...
Повеќе...
altИгор Недељковиќ сигурно е еден од најдобрите играчи во редовите на Силекс, ако не и најдобриот. Втор е на листата на стрелци во македонското првенство со 12 погодоци, а убедливо прв во редовите на Силекс пред Каланоски (5) и Филиповски (4). Она што боде очи е дека српскиот...
Повеќе...
http://www.opstinakratovo.gov.mk/wp-content/uploads/2017/05/18296824_1129490987197310_913222292_o.jpgВо кратовските населби Зорле и Мусала изградени се уште две детски игралишта за најмладите и опремени се со детски реквизити. Игралиштата се ограничени со бетонски рабници и тампонирани со дробен камен, направена е и приодна патека во површина од 10м2 со бехатон.

На...
Повеќе...
https://i.ytimg.com/vi/M1fY8lblBlQ/hqdefault.jpg

http://www.youtube.com/watch?v=mRp8bb4pN_4

Гладијатори од Кратово (ФОТО)

alt

alt

http://www.youtube.com/watch?v=owlWw0ym874

altРаководството на Силекс не треба да се грижи што на лето ќе остане без услугите на фантастичнот Игор Недељковиќ. Денес фудбалската публика во Кратово го виде наследникот на Недељковиќ, новиот љубимец на навивачите, Јован Кастратовиќ - Кастро. Во лудата завршница на мечот...
Повеќе...

Страница 10 од 64

green-green-green

my way

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска1473
mod_vvisit_counterВчера4341
mod_vvisit_counterОваа недела1473
mod_vvisit_counterМинатата недела31802
mod_vvisit_counterОвој месец63860
mod_vvisit_counterМинатиот месец107143
mod_vvisit_counterВкупно11163261
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.