gogo

A+ R A-


Забава

http://ep01.epimg.net/deportes/imagenes/2017/06/04/actualidad/1496590831_001659_1496601244_noticia_normal.jpg

http://www.youtube.com/watch?v=LfwP2zy4CPc

видео - DJ Gero

Фотографија на ФК Силекс / FC Sileks.Нема подобар начин за простување на „клупска икона“ од домашната публика од погодок, па уште и победнички. Токму на овој начин голгетерот Игор Недељковиќ се прости од верната публика во Кратово, која со овации го проследи неговиот тринаесетти гол оваа сезона. Недељковиќ...
Повеќе...
altТимот на готвачи на Македонската Асоцијација на Готвачи и Шефови – ГастроМак Македонија, составен од шеф Бобан Билбиловски, Лирим Даути и

Цветанче Тодоровски, се натпреваруваа на Првиот интернационален гастрономски натпревар во Измир, Турција, кој се одржа од 06 до 08...
Повеќе...
altИгор Недељковиќ сигурно е еден од најдобрите играчи во редовите на Силекс, ако не и најдобриот. Втор е на листата на стрелци во македонското првенство со 12 погодоци, а убедливо прв во редовите на Силекс пред Каланоски (5) и Филиповски (4). Она што боде очи е дека српскиот...
Повеќе...
http://www.opstinakratovo.gov.mk/wp-content/uploads/2017/05/18296824_1129490987197310_913222292_o.jpgВо кратовските населби Зорле и Мусала изградени се уште две детски игралишта за најмладите и опремени се со детски реквизити. Игралиштата се ограничени со бетонски рабници и тампонирани со дробен камен, направена е и приодна патека во површина од 10м2 со бехатон.

На...
Повеќе...
https://i.ytimg.com/vi/M1fY8lblBlQ/hqdefault.jpg

http://www.youtube.com/watch?v=mRp8bb4pN_4

Страница 10 од 65

© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.