gogo

A+ R A-


Кратово ќе пулсира на 7-8 јули, се враќаат „Златни денови“

Е-пошта Печати PDF
По неколку години пауза, повторно „Златни денови“ во Кратово. 5-то издание на културно-забавната манифестација ЗЛАТНИ ДЕНОВИ Кратово 2023 год ќе се случи во првата недела од јули.
Бидете во Кратово за ЗЛАТНИТЕ ДЕНОВИ, 7 и 8 јули ке бидат денови за паметење со многу дружење, добра музика, забава и еуфорија со најпознатите македонски музички ѕвезди.
07.07.2023 Петок :
- Кратовски Тамбураши
- Етно состав Мелем
- Оркестар Скопски Боеми
- Благица Павловска
- Јордан Митев
- Ленче и Горан Кукиќ
- Елена Андоновска
- Душко Георгиевски
- Елена Јовческа
- Браќа Нуне
- Драган Темелков - Џони
08.07.2023 Сабота :
- Рок бенд Д’фендерс
- Ламбе Алабаковски
- Нокаут
- НекстТајм
- Суперхикс
- DJ Erik Fox
alt

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.