gogo

A+ R A-


ИМПРЕСУМ

Сопственик и уредник на порталот „АБЕРЏИЈА - портал за Кратово и Осоговскиот регион“ е Оливер Арсовски. Роден во Кратово во 1977 година, професор по филозофија, логика и етика.

Со новинарство започна да се занимава во 2004 година, како дописник на дневните весници „ВЕСТ“, „Утрински весник“. Во новинарската кариера работел и за „Дневник“, „Вечер“ „Спортпрес“, „Топспорт“, „Екипа“, „Македонски спорт“ и „Нова Македонија“ а соработувал и со спортските редакции на телевизиите „Макспот“ и „Алсат-М“, како и со спортските портали „Спортефе“ и „Спортски.мк“. Во моментов е ангажиран како дописник на националната телевизија „Сител“.

Со свои новинарски прилози повремено на порталот учествуваат ученици од новинарската секција во кратовската гимназија.

контакт:

e-mail: Оваа е-пошта е заштитена од spambots, треба да вклучите JavaScript за да ја видите

mob: 075-648-310

facebook: https://www.facebook.com/oliver.arsovski?ref=tn_tnmn

skype: oliver.arsovski77alt

© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.