gogo

A+ R A-


Реконструиран турскиот затвор во Кратово, ќе биде отворен за туристички посети

Е-пошта Печати PDF
Деновиве заврши реконструкцијата на Турскиот затвор (Стар Ан), објект кој е еден од клучните обележја на градот и дел од туристичката понуда на Кратово.
Со овој проект се овозможува да Турскиот затвор од запуштена локација биде на листата атрактивни културни споменици кои ке можат да се посетуваат од домашни и странски туристи.
Успешно и квалитетно спроведена активност со чистење на површините од маховина и влага, правење дренажни одводи, хидро изолација на површините и ѕидовите како и ентериерно уредување со нов под од дрво, осветлување, изградба и опремување на тоалети.
alt
 

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.