gogo

A+ R A-


Забава

altДраги мои другари и другарки!
И денес сакам
да ве поздравам
со моите стихови
и да ви посакам
убав ден.
Добредојдовте,
да се дружиме
и во ова лето Господово!
Животот тече, трае,
нека трае,
радувајте се,
на секој нов ден,
на сонцето,
на природата,

на цвеќето,
на сите убавини,
на...
Повеќе...
altДевојчиња и момчиња, млади и стари, родители и наставници, Ви го најавуваме Меѓународниот ден на детето!Ајде заедно да го прославиме денот на детето - ЕДНАКВОСТ И ИНКЛУЗИЈА за секое дете и да ги поддржиме семејствата со деца и лица со посебни потреби!1 јуни [четврток] 11:00ч >...
Повеќе...
altERASMUS+: ,,По стапките на нашите баби" - базар и работилници за занаети на плоштадот ,,Павел Шатев" во Кратово.СОУ ,,Митко Пенџуклиски" во соработка со СУГС Гимназија ,,Јосип Броз Тито" од Скопје реализира настан со работилници и базар на којшто се претстави македонската и...
Повеќе...
alt
http://www.youtube.com/watch?v=NxYuYilLJRM
http://www.youtube.com/watch?v=fq6gri7TeuY
altЈануари (2 продолжени викенди)
Во јануари имаме продолжен викенд за Нова Година. 1 јануари е недела но неработен ќе биде понеделникот, односно 2 јануари.
За Божиќ баш немаме среќа бидејќи празникот се паѓа во сабота. Но, Бадник е во петок па ќе имаме еден подолг викенд.
Во...
Повеќе...

ТОПОЛ КУЛТУРЕН БРАН - КРАТОВО 2022

altОтварање08-07-2022 (петок) во 18:30 часотКонцерт во с. Шлегово во училишниот двор, учесници КУД." Ефрем Каранов" и народен оркестар" Лазар Софијанов" од Кратово09-07-2022год. (сабота)Театарска претстава во киното во Кратово со почеток во 20 часот10-07-2022 год (недела) во 18:30 hКонцерт на КУД."...
Повеќе...
Во 1917 година, Рудолф Штајнер предвиде вакцина што ќе ја „изгони целата  наклонетост кон духовноста од душите на луѓето“ - СЛОБОДЕН СВЕТРудолф Штајнер, австриски филозоф и основач на антропозофијата, развил теорија за личен развој чија смисла е остварување на севкупност, а која се темели на седумгодишни циклуси.

Тие циклуси имаат своја поткрепа и во астрологијата. Имено, секоја седма година планетата...
Повеќе...
altЦената на 95 ката се зголемува за 9 денари и  литар ќе чини 104 денари. За толку поскапува  и дизелот и ќе се точи по цена од 95 денари за литар. Цената на 98-цата ќе се зголеми за  9,5 денари и литар ќе изнесува 106, 5 денари.

Оваа корекција регуалторната комисија ја направи...
Повеќе...

Страница 1 од 67

© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.