gogo

A+ R A-


Забава

altПивце во едната, билтенче во другата рака, ЛЦД пред себе... Тоа е магијата на европското фудбалско првенство... Во целата таа магија се е супер, недостигаат само пари... И тогаш налетуваш неочекувано на коефициент 130 за облог дека нема да има пенал на дуелот Чешка - Грција... си...
Повеќе...
altКонцертот на Сашко Костов и неговиот бенд "the Waiting waits" е дел од промотивната турнеја за најновиот албум Silent in the Crowd, кој ја имаше својата промоција на 5 мај во Скопје. Настапот во Кратово е закажан за вечерва во 22 часот (25 мај) во барот „Талисман“. Сашко Костов е...
Повеќе...
altВо организација на вработените и учениците од основното учулиште „Кочо Рацин“, утре со почеток во 11 часот ќе започне манифестацијата „Ден на компирот“. Во просториите на училиштето ќе има богата музичка програма, а ќе бидат изложени и голем број специјалитети од...
Повеќе...
altСелекторот на македонската фудбалска репрезентација Џон Тошак ненајавено пристигна на вчерашното дерби во Кратово и изгледа 20-тина минути од првото полувреме и тивко си замина. На денешниот прес во Скопје изјави дека бил разочаран од квалитетот на домашното фудбалско...
Повеќе...
Соѕвездието Плејада откриено на карпа во “Цоцев Камен“На карпа во локалитетот  “Цоцев Камен“, што се наоѓа во кратовското село Шопско Рударе, се забележани длапки со распоред ист или сличен на распоредот на ѕвездите од соѕвездието Плејада. Ова несекојдневно откритие случајно го забележаа студентите од Филолошкиот факултет...
Повеќе...
altпишува - д-р Ивица Милевски (портал Игеографија)
Бабакарина Река е 4 км долга лева притока на Кратовска Река, која се влева во самиот град Кратово (на 610 м). Оваа мала рекичка извира под палеовулканската купа Буковец јужно од Кратово, на 1200 м надморска височина и до вливот...
Повеќе...

Промоција на прирачник за печурки

altВо галеријата на ЈОУ Дом на култура ,,Лазар Софијанов,, Кратоводенеска беше промовиран Прирачникот за препознавање и собирање на габи, од страна на авторот  Горан Ристовски. Во него авторот преку многу фотографии и лесно разбирлив текст ги споделува своите долгогодишни...
Повеќе...
altСкопскиот њувејв пост-панк состав „Бернајс пропаганда“ вечерва пред гостите во барот „Талисман“ во Кратово ќе го претстават своето ново и-пи издание „Играј слободно“ (2012). Скопската четворка составена од Васко Атанасовски - гитара, Кристина Горовска-вокал, Џано...
Повеќе...
altПретседателот на социјалистичката партија и пратеник Љубисав Иванов - Ѕинго в година ќе прави златна свадба со неговата сопруга Мирјана. И по речиси 50 години брак, тој сe уште се сеќава како и ја побарал раката на неговата сопруга.

"Една вечер, при едно посебно...
Повеќе...

Страница 61 од 65

aberdzija 10 godini

my way

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска5683
mod_vvisit_counterВчера6343
mod_vvisit_counterОваа недела40153
mod_vvisit_counterМинатата недела36870
mod_vvisit_counterОвој месец107814
mod_vvisit_counterМинатиот месец119244
mod_vvisit_counterВкупно12140377
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.