gogo

A+ R A-


Забава

altпишува - Оливер Арсовски

Група вешти ловџии од Кратово денеска се вратија со богат улов од планината. Дива свиња - капиталец, тешка околу 150 кг, беше застрелана во денешниот лов. Свињата првин била ранета со еден куршум, по што ловџиите ја следеле крвавата трага. По неколку...
Повеќе...
altпишува - Оливер Арсовски


Поранешниот голгетер во дресот на Силекс, босанецот Бошко Ступиќ (27) одлучи да се врати во македонското фудбалско првенство, откако во минатото ги бранеше боите на Силекс и Вардар. Тој пред неколку дена имаше повод за двојна радост, откако потпиша...
Повеќе...
http://www.youtube.com/watch?v=VgJnhbAEzNU

http://www.youtube.com/watch?v=a0QtSnhDHR4

http://www.youtube.com/watch?v=MevpZZLubW4
пишува - Оливер АрсовскиНа македонскиот фудбалски интернационалец на Кипар, Стојан Игњатов, Дедо Мраз во новогодишната ноќ му го донесе најубавиот подарок, синот Максим. Пресреќниот пробиштипјанец ни раскажа дека малку недостигало бебето да се породи во ресторан во...
Повеќе...
Традицијата на доделување новогодишни награди на најверните муштерии ја продолжи и маркетот „Јовдам“ Маџо, откако со години наназад тоа беше случај со маркетот „Бучка комерц“. Оваа година главната премија - Телевизор, заврши кај Дафинка Естатиевска. Покрај...
Повеќе...
altАВТОР НА ТЕКСТОТ Е СОЊА НИКОЛОВА

Дали знаете дека во околината на Кратово има стотици вулкански топки или уште познати како вулкански бомби?

Вулкански бомби претставуваат делови на лавата кои се откинати како вжештена тестеста маса и со ерупцијата исфрлени од кратерот...
Повеќе...

Нов музички бенд во нашиот град

Рок/метал бендот HUG дебитираше на музичката сцена во Кратово

Кратово е град на музикални луѓе. Дека е така, говори податокот дека последниве година – две на музичката сцена во Кратово се изродија неколку музички бендови. На 7 декември 2011 година во Кратово, за прв пат пред...
Повеќе...

Бројките зборуваат...

100.000

посети на порталот

„АБЕРЏИЈА“

 

 

 

 

 

Страница 62 од 65

aberdzija 10 godini

my way

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска5619
mod_vvisit_counterВчера6343
mod_vvisit_counterОваа недела40089
mod_vvisit_counterМинатата недела36870
mod_vvisit_counterОвој месец107750
mod_vvisit_counterМинатиот месец119244
mod_vvisit_counterВкупно12140313
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.