gogo

A+ R A-


Забава

altпишува - Оливер Арсовски


Поранешниот голгетер во дресот на Силекс, босанецот Бошко Ступиќ (27) одлучи да се врати во македонското фудбалско првенство, откако во минатото ги бранеше боите на Силекс и Вардар. Тој пред неколку дена имаше повод за двојна радост, откако потпиша...
Повеќе...
http://www.youtube.com/watch?v=VgJnhbAEzNU

http://www.youtube.com/watch?v=a0QtSnhDHR4

http://www.youtube.com/watch?v=MevpZZLubW4
пишува - Оливер АрсовскиНа македонскиот фудбалски интернационалец на Кипар, Стојан Игњатов, Дедо Мраз во новогодишната ноќ му го донесе најубавиот подарок, синот Максим. Пресреќниот пробиштипјанец ни раскажа дека малку недостигало бебето да се породи во ресторан во...
Повеќе...
Традицијата на доделување новогодишни награди на најверните муштерии ја продолжи и маркетот „Јовдам“ Маџо, откако со години наназад тоа беше случај со маркетот „Бучка комерц“. Оваа година главната премија - Телевизор, заврши кај Дафинка Естатиевска. Покрај...
Повеќе...
altАВТОР НА ТЕКСТОТ Е СОЊА НИКОЛОВА

Дали знаете дека во околината на Кратово има стотици вулкански топки или уште познати како вулкански бомби?

Вулкански бомби претставуваат делови на лавата кои се откинати како вжештена тестеста маса и со ерупцијата исфрлени од кратерот...
Повеќе...

Нов музички бенд во нашиот град

Рок/метал бендот HUG дебитираше на музичката сцена во Кратово

Кратово е град на музикални луѓе. Дека е така, говори податокот дека последниве година – две на музичката сцена во Кратово се изродија неколку музички бендови. На 7 декември 2011 година во Кратово, за прв пат пред...
Повеќе...

Бројките зборуваат...

100.000

посети на порталот

„АБЕРЏИЈА“

 

 

 

 

 

Во потрага по закопаното богатство

„Златна треска“ ја тресе Македонија, Сиера Мадре е во Кратово

(текстот е преземен од српскиот весник Политика и е на српски јазик)

„Златни туризам” је у моди, запуштене руднике обилазе гости из Немачке, Италије, Словеније, Русије, Украјине, Хрватске и Србије, а има и...
Повеќе...

Обложувачки агол!!!

Супер СИНГЛ

Сент Етјен - Монпеље        Х            (3.15)

ТРИПЛА

Фредрикштад - Старт         3+          (1.65)

Тун - Луцерн                 2пол 2-3     (2.50)

Клуж - Динамо (Б)         1пол  Х         (2)

Страница 62 од 64

© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.