gogo

A+ R A-


Активности на Локалниот младински клуб МИК

Е-пошта Печати PDF

ИНФОРМИРАЊЕТО Е СЛОБОДНО

Локалниот Младински Клуб „МИК“ Кратово во месец јуни го спроведе проектот: „Информирањето е слободно“

Проектот се состоеше од три фази:

1. Обука за Законот за слободен пристап до информации од јавен карактер

- 03 Јуни 2010 год. Регионален Центар за Одржлив Развој Кратово, почеток 15:30 часот

2. Штанд за информирање во центарот на Кратово

- 07 Јуни 2010 год. Плоштад „Маршал Тито“ ББ Кратово, почеток 12:00 часот

3. Трибина на тема: „ИНФОРМИРАНОСТА НА МЛАДИТЕ“

- 15 јуни 2010 год. Собрание на Општина

- проф. Оливер Арсовски, уредник на весникот „АБЕРЏИЈА“

- Мустафа Јакупов, претседател на ЗГ „РОМА“


Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.