gogo

A+ R A-


Асфалт и од Автобуска до с.Железница

Е-пошта Печати PDF

Сепак не била градска улица, туку регионален пат

По многу перипетии и убедувања, сепак Локалната Самоуправа успеа да ги убеди одговорните во ЈП „Македонијапат“ да ги асфалтираат двата километри кои минуваат низ градското подрачје. Проблематична беше делницата од с.Железница до автобуската станица, за која изведувачот на работите сметаше дека е градска улица, а не дел од регионалниот патен правец Страцин - Пробиштип. На крај преовлада разумот и делницата беше асфалтирана, а кратовци веќе нема да ги кршат своите моторни возила како порано.

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.