gogo

A+ R A-


Дедо Љубе од Којково се соочува со затворска казна, почнува судењето

Е-пошта Печати PDF

Храбриот дедо Љубе од кратовското село Којково, кој на јавноста и стана познат по смелоста да се спротистави на двајцата разбојници кои го измачуваа него и неговата болна и немоќна сопруга пред две години, деновиве ќе оди на суд. Македонските закони предвидуваат казна од една до пет години за убиство во миг, како и казна од три до десет години за недозволено изработување, држење и тргување со оружје. Доколку се докаже неговата вина, дедо Љубе од херој ќе се претвори во злосторник, иако кутриот човек само си го бранел својот дом од натрапниците кои го довеле во раздразнета состојба во која го извршил убиството.
Сторијата за дедо Љубе може да ја прочитате на линкот http://www.aberdzija.com/gradska/video-hrabriot-kojkovec-ne-dozvolil-kradcite-da-pobegnat-im-presudil-na-kukjniot-prag.html

alt

alt

фото - Дневник

http://dnevnik.mk/default.asp?ItemID=58EFE86A348D9B4EA381997C66AB5149

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

my way

aberdzija 10 godini

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска1622
mod_vvisit_counterВчера6769
mod_vvisit_counterОваа недела19130
mod_vvisit_counterМинатата недела31822
mod_vvisit_counterОвој месец95368
mod_vvisit_counterМинатиот месец153921
mod_vvisit_counterВкупно15824495
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.