gogo

A+ R A-


„Генералка викенд“ во Кратово, стотина граѓани го чистеа градот од отпад

Е-пошта Печати PDF
Општина Кратово денеска се вклучи во пролетниот дел од најголемата акција за чистење „Генералка викенд 2023“.
Акцијата со чистење се одвиваше на неколку локации во градот која имаше цел да се подигне јавната свест за собирање и рециклирање на отпадот и позитивно зачувување на животната средина.
ГЕНЕРАЛКА ВИКЕНД инспирира промени, повикува на единство за нешто што е важно и во заеднички интерес на сите нас, а тоа е чист воздух, чиста почва и чиста вода.
alt

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.