gogo

A+ R A-


Интересни факти од пописот на население во Општина Кратово

Е-пошта Печати PDF

Население 0-4 години = 203 жители
Население 5-9 години = 288 жители
Население 10-14 години = 277 жители
-----------------------------------------------
Население 70-74 годинин = 513 жители
Население 75-79 години = 322 години
Население 79-84 години = 195 жители
Население над 85 години = 110 жители

alt

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.