gogo

A+ R A-


Истокот добро се држи, Кратово, Пробиштип и Свети Николе немаат болни со коронавирус

Е-пошта Печати PDF

Според последните информации денеска има 72 новозаболени пациенти со коронавирусот. Вкупниот број на заразени изнесува 555, информираат од Минстерството за здравство.

И додека, Куманово овој викенд живее под целосен карантин, Кочани сосема идентично како Куманово побара од Владата градот да биде ставен во целосна изолација, сепак постојат градови во земјава, каде што нема регистрирани пациенти со новиот коронавирус.

На број се десеттина, а станува збор за: Кратово, Пробиштип, Неготино, Дојран, Свети Николе, Кичево, Берово, Виница, Делчево, Пехчево.

alt

 

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

my way

aberdzija 10 godini

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска2940
mod_vvisit_counterВчера4624
mod_vvisit_counterОваа недела16071
mod_vvisit_counterМинатата недела28635
mod_vvisit_counterОвој месец163740
mod_vvisit_counterМинатиот месец179642
mod_vvisit_counterВкупно15554374
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.