gogo

A+ R A-


КОВИД 19 статистика: Кратово со 22 активни случаи, Пробиштип 56, Крива Паланка 136

Е-пошта Печати PDF

Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 115.222, бројката на оздравени пациенти е 99.015, на починати е 3.388, а бројот на активни случаи изнесува 12.819.

Дистрибуција по градови Заболени (вкупно) Активни случаи (вкупно)
Скопје 51090, активни 6333
Прилеп 6254, активни 866
Куманово 6058, активни 437
Тетово 5863, активни 396
Гостивар 4137, активни 333
Кавадарци 3954, активни 684
Штип 3885, активни 228
Велес 3842, активни 365
Битола 3802, активни 364
Охрид 3655, активни 488
Струмица 2962, активни 232
Струга 2538, активни 169
Кочани 2014, активни 170
Кичево 1845, активни 64
Неготино 1654, активни 437
Гевгелија 1532, активни 300
Свети Николе 1156, активни 43
Крива Паланка 989, активни 136
Ресен 899, активни 100
Дебар 807, активни 13
Радовиш 802, активни 58
Делчево 780, активни 58
Берово 721, активни 70
Пробиштип 609, активни 56
Виница 543, активни 22
Валандово 428, активни 56
Крушево 387, активни 119
Богданци 350, активни 63
Кратово 303, активни 22
Демир Хисар 303, активни 38
Демир Капија 302, активни 69
Македонски Брод 261, активни 9
Пехчево 201, активни 13
Македонска Каменица 194, активни 2
Дојран 102, активни 6
alt

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.