gogo

A+ R A-


Кратово е единствениот град со едноцифрена бројка активни случаи на КОВИД-19

Е-пошта Печати PDF

altВкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 151.569, бројката на оздравени пациенти е 131.530, на починати е 4.772, а бројот на активни случаи изнесува 15.267.

alt

Според епидемиолошки анализи во моментов, дистрибуцијата по градови е следна:

Дистрибуција по градови Заболени (вкупно) Активни случаи (вкупно)

Скопје 66972, активни 6883

Куманово 8461, активни 1070

Прилеп 8142, активни 724

Тетово 7074, активни 564

Битола 6095, активни 1002

Велес 5372, активни 544

Гостивар 5106, активни 387

Кавадарци 5089, активни 369

Штип 4871, активни 397

Охрид 4874, активни 457

Струмица 3975, активни 534

Струга 2920, активни 146

Кочани 2709, активни 267

Кичево 2445, активни 262

Гевгелија 2168, активни 253

Неготино 2147, активни 185

Свети Николе 1475, активни 112

Крива Паланка 1205, активни 64

Ресен 1202, активни 200

Радовиш 1086, активни 108

Берово 1010, активни 63

Делчево 947, активни 89

Дебар 928, активни 39

Виница 800, активни 118

Пробиштип 769, активни 32

Валандово 660, активни 72

Богданци 486, активни 61

Крушево 476, активни 96

Демир Капија 394, активни 25

Демир Хисар 385, активни 67

Кратово 352, активни 9

Македонски Брод 352, активни 22

Пехчево 261, активни 22

Македонска Каменица 229, активни 14

Дојран 132, активни 10

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.