gogo

A+ R A-


Кратово избра, Тодорче Николовски е новиот градоначалник

Е-пошта Печати PDF
Кандидатот за градоначалник на Кратово од редовите на СПМ, поддржан од ВМРО-ДПМНЕ, Тодорче Николовски, прогласи победа со 1.200 гласа разлика пред кандидатот на СДСМ, Влатко Бојковски.

ТОДОРЧЕ НИКОЛОВСКИ

3.077

59,92%

ВЛАТКО БОЈКОВСКИ

1.868

36,38%

alt

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.