gogo

A+ R A-


Кратовски полицајци спасиле слепа баба и неподвижен дедо од пламените јазици во Живалево

Е-пошта Печати PDF

Млади полицајци од Кратово се херои на денот, откако денеска спасиле два човечки животи во огнената стихија која беснеала во кратовското село Живалево. Според очевидците на настанот, полицајците во последен момент успеале да извлечат стар брачен пар од куќа која ја зафатил оган. Се работело за слепа баба и дедо со скршена нога, кои оставени сами на себе, веројатно фатално ќе го завршеле животот да не била интервенцијата на полицајците.
Секоја чест за пожртвуваноста во работата на полицајците, за храброста и хуманоста со која спасија два човечки животи.

полицајци

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.