gogo

A+ R A-


Општина Кратово ќе доделува по 5.000 денари за секое новороденче

Е-пошта Печати PDF

На денешната седница на Општина Кратово, советниците едногласно донесоа одлука за доделување еднократна парична помош на секое семејство кое ќе добие принова. Еднократната помош ќе биде во висина од 5.000 денари и ќе почне да се доделува за новороденчињата кои ќе се родат по 1 јануари 2022 година.

Ова беше предизборно ветување на градоначалникот Тодорче Николовски, кое за кус период беше реализирано.
https://babyshop.mk/content/images/thumbs/0006525_950.jpeg

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.