gogo

A+ R A-


Отепани три волка во Кратовско

Е-пошта Печати PDF

Успешна хајка во Кратовско

Отепани три волка

Пишува: Оливер Арсовски

По којзнае кој пат кратовските ловџии докажаа дека имаат прецизна рака и дека им нема рамни во земјава. Последниот богат улов се случи денес (7 фев.2010), кога кратовските ловџии отепаа три волка. Хајката спроведена во месноста Здравчи камен резултираше со два отепани волка, додека во Криворечието бил застрелан уште еден примерок од ова крволочно животно.

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.